Co zjeść w Krakowie

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz smacznie zjeść? Spośród licznych możliwości, które proponuje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to mnogość smaków, połączeń i spora dawka składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie przyprawy

Standardowemu Polakowi kuchnia włoska, kojarzy się głównie z pizzą i makaronem oraz czasem z owocami morza. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to również takie pyszności jak dojrzałe sery czy oliwki.

Klasyczne posiłki włoskie

Makarony są podstawą włoskiej kuchni. Włosi gotują makarony w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie da się dodać do tej potrawy. zobacz o restauracji Ryby, szeroki wybór mięs, np. jagnięce czy drobiowe i przeróżne przyprawy, powodują, że pasty nie mogą się znudzić.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Dobra pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz mała ilość składników. Najpopularniejsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To również lasagne, gnocchi, ravioli i szeroki wybór słodyczy – takich jak tiramisu czy panettone. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- gorgonzoli, mozarelli oraz pecorino.
Zobacz film